Poznanianki rozbiły ŁKS SMS Łódź

Pierwszoligowe koszykarki Poznań City Center AZS w ostatnim meczu rundy zasadniczej pokonały ŁKS SMS Łódź 92:56 i jako lider grupy B w drugim etapie będą rywalizować o prawo do gry w ekstraklasie.

Koszykarki Poznań City Center AZS już dawno zapewniły sobie awans do kolejnej rundy walki o ekstraklasę, ale chciały się zrewanżować zespołowi ŁKS SMS Łódź za porażkę z początku sezonu i zakończyć rundę zasadniczą z jak najlepszym bilansem. Jednak mecz w Poznaniu niczym nie przypominał zaciętego pojedynku z pierwszej rundy rozgrywek.

Akademiczki po pierwszych akcja prowadziła 7:0 i z upływem czasu powiększała punktową przewagę. Zadanie ułatwiła sytuacja kadrowa zespołu z Łodzi, w którego składzie było tylko osiem koszykarek. Do przerwy zespół Poznań City Center AZS prowadził aż 46:25, a w kolejnych kwartach trener Ryszard Barański mógł skorzystać ze wszystkich swoich rezerwowych i wprowadzał na boisko juniorki starsze. Ostatecznie poznanianki wygrały z ŁKS SMS Łódź 92:56.

Szczególnie cieszy dobra dyspozycja wracającej po kontuzji Darii Marciniak, która zagrała ponad 25 minut, zdobyła 8 punktów i zebrała 6 piłek z tablicy. Najlepszym strzelcem poznanianek po raz kolejny okazała się Żaneta Durak, która zdobyła 29 punktów. Świetne zawody zagrała też Magdalena Koperwas zdobywając 22 punkty, zbierając 9 piłek z tablicy, 4 razy asystując i notują blok.

Poznań City Center AZS awansował do drugiego etapu, gdzie w grupie C będzie rywalizować o prawo do gry w żeńskiej ekstraklasie. Rywalizacja w grupie C rozgrywana będzie według systemu mecz i rewanż z zaliczeniem wyników spotkań z drużynami, z którymi dany klub rywalizowały w pierwszym etapie. Do play-off (do dwóch zwycięstw) awansują cztery najlepsze zespoły. Prawo do gry w ekstraklasie wywalczą dwa. Pierwszym rywalem poznanianek będzie czwarty zespół grupy A - SMS PZKosz Łomianki.

Poznań City Center AZS - ŁKS SMS Łódź 92:56 (21:14,25:11,25:13,21:18)