MKS i Grunwald bez zwycięstwa

Szczypiorniści MKS Poznań i Grunwaldu Poznań na inaugurację rundy rewanżowej I ligi przegrali swoje spotkania. W szczególnie trudnej sytuacji jest zespół Grunwaldu, który znajduje się w strefie spadkowej.

MKS Poznań rundę rewanżową rozpoczął we własnej hali z wyżej notowanym zespołem Polski Cukier Pomezania Malbork. Spotkanie od pierwszych minut należało do szczypiornistów z Malborka, którzy szybko wyszli na prowadzenie 4:0, a w 20. minucie prowadzili 14:8. W kolejnych minutach podopieczni Domana Leitgebera zaczęli prezentować się lepiej, ale przegrali pierwszą połowę 14:18.

Po zmianie stron poznaniacy mocniej zaczęli grać w obronie, ale wyprowadzając szybkie kontrataki zmarnowali wiele dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Rafał Niedzielski przestrzelił dwa karne, Konrad Szczukocki i Maciej Tokaj nie potrafili pokonać Radosława Kądzieli w sytuacji sam na sam, a z prawego skrzydła na zmianę nie trafiali Damian Komisarek i Marek Kaczmarek. Na 10. minut przed końcem spotkania Pomezania prowadziła już tylko 29:26, ale MKS Poznań nadal raził brakiem skuteczności pod bramką rywali i ostatecznie przegrał 28:36.

Aktualnie MKS Poznań będący beniaminkiem zaplecza Superligi zajmuje w tabeli wysokie ósme miejsce i za tydzień będzie miał szansę na zdobycie kompletu punktów. Zmierzy się na wyjeździe z będącym w strefie spadkowej zespołem SMS ZPRP Gdańsk/

MKS Poznań - Polski Cukier Pomezania Malbork 28:36 (14:18)

Skład MKS Poznań:
Zarzycki, Sobota, Kopczyński - Niedzielski 9, Bartłomiejczyk 5, J.Kasperczak 3, M.Kasperczak 3, Tokaj 3, Pochopień 1, Perri 1, Kaczmarek 1, Szczukocki 1, Komisarek 1 oraz Nawrocki, Niedzielak, Cegła.

Natomiast Grunwald Poznań zmierzył się na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec, która dominowała przez całe spotkanie. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się zwycięstwem Nielby 18:6, a po zmianie stron w inicjatywa nadal należała do gospodarzy, choć w ich składzie pojawili się zawodnicy rezerwowi. Ostatecznie Nielba wygrała z Grunwaldem 29:15.

Nielba Wągrowiec - WKS Grunwald Poznań 29:15 (18:6)