Lech wygrał sparing z Lechią Gdańsk

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:0 | fot. Roger Gorączniak

Lech Poznań rozpoczął nowy rok od zwycięstwa w meczu sparingowym z Lechią Gdańsk 1:0. Bramkę tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego zdobył Daylon Classen.

Pierwsza połowa należała do podopiecznych Mariusza Rumaka, którzy częściej byli przy piłce, ale razili niedokładnością w ataku i licznymi błędami. Kolejorz najlepszą okazję na zdobycie bramki miał w 33. minucie po zagraniu Dariusza Formelli do Kaspera Hamalainena. Fin minął bramkarza gości Mateusza Bąka, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Po zmianie stron Lech grał już inną jedenastką, która prezentowała się lepiej. Już w 51. minucie mogła paść bramka dla poznaniaków, ale piłka pod strzale Nickalasa Zulciaka zatrzymała się na poprzeczce bramki Lechii. Z upływem czasu poznaniacy coraz bardziej przeważali, a w końcówce wręcz oblegali bramkę Bąka. Upragniony gol padł dopiero w 87. minucie, a na listę strzelców wpisał się Daylon Claasen, który wykorzystał podanie Bartosza Ślusarskiego. Lechia w ostatniej akcji meczu mogła zdobyć wyrównującą bramkę, ale piłka po strzale Piotra Wiśniewskiego trafiła w słupek.

- Pierwsze sparingi rzadko wyglądają efektownie i nikt z nas nie spodziewał się tutaj porywającej gry. Z punktu widzenia taktycznego zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle, zwłaszcza w defensywie. Nie pozwoliliśmy rywalowi na zbyt wiele i zagraliśmy na zero z tyłu. Do tego dołożyliśmy kilka sytuacji bramkowych, z których jedną udało się wykorzystać i na pewno ten mecz można ocenić na plus - mówił po spotkaniu na klubowej stronie obrońca Lecha Poznań, Hubert Wołąkiewicz.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramka:
Daylon Claasen (87. minuta po podaniu Bartosza Ślusarskiego)

Lech Poznań (I połowa): Krzysztof Kotorowski - Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Szymon Zgarda, Dimitrije Injac - Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Mateusz Możdżeń - Dariusz Formella.