Reklama

Aquanet rusza z budową kolektorów. Dwóch!

Al. Niepodległości | fot. Aquanet
Al. Niepodległości | fot. Aquanet

Nie tylko pod al. Niepodległości Aquanet będzie budować kolektor ogólnospławny. Podczas piątkowej konferencji prasowej ogłoszono, że prace rozpoczną się także na poznańskim Dębcu. Początkowo nie będą powodować utrudnień, ale trzeba się z nimi liczyć w najbliższych miesiącach.

Już w czwartek informowaliśmy o mającej się rozpocząć w przyszłym tygodniu budowie kolektora ogólnospławnego pod al. Niepodległości. W piątek Aquanet zdradził szczegóły inwestycji. Tak jak informowaliśmy w czwartek - prace rozpoczną się w poniedziałek, 20 stycznia i realizowane będą na odcinku od skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Solną i Nowowiejskiego do ul. Generała Tadeusza Kutrzeby. Mają pochłonąć 19 milionów złotych.

- Inwestycje rozpoczną się 20 stycznia - początkowo nie będą związane z utrudnieniami w ruchu drogowym i pieszym, choć takie na pewno wystąpią w dalszych etapach realizacji prac - wyjaśnia Aquanet. - W okresie letnim planowane jest także wyłączenie przystanku autobusowego znajdującego się na trasie prowadzonej inwestycji - dodaje. Inwestycja ma być prowadzona 6 dni w tygodniu (od poniedziałku do soboty) na dwie zmiany w godzinach 6.00 - 22.00. Prace podzielono na etapy. Pierwszy z nich będzie obejmował okolice skrzyżowania ulicy Kutrzeby i al. Niepodległości.

To nie koniec. W piątek Aquanet zapowiedział budowę kolejnego kolektora w Poznaniu - na odcinku od ulicy Dolna Wilda do 28 Czerwca 1956 roku na Dębcu. Koszt tej inwestycji to około 13 milionów złotych. Kolektor umożliwi poprawienie sposobu odprowadzania ścieków sanitarnych z Lubonia. W ramach prac wybudowana zostanie ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Dolna Wilda, a także nasadzonych zostanie ponad 600 drzew i 400 krzewów (to rekompensata za te rośliny, które trzeba będzie wyciąć).

W przypadku tej inwestycji z utrudnieniami będą się musieli liczyć mieszkańcy okolic ulic Dolnej Wildy, Samotnej, Orzechowej i 28 Czerwca 1956 roku. Prace odbywać się będą etapami, również sześć dni w tygodniu w godzinach 6.00 - 22.00. Na styczeń i luty zaplanowano wycinkę drzew oraz krzewów (nie ma powodować utrudnień), pozostałe prace mają ruszyć w lutym i potrwają maksymalnie do wiosny przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro