Reklama
Reklama

Obornicka/Kurpińskiego: ciężarówka uderzyła w budynek

fot. Włodzimierz Hoppel

Po godzinie 11.00 przy skrzyżowaniu ulic Obornickiej i Kurpińskiego samochód ciężarowy wjechał na prywatną posesję i zatrzymał się dopiero na ścianie stojącego tu budynku. Jedna osoba ucierpiała. Na miejscu jest pięć zastępów strażaków.

Jak informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, do zdarzenia doszło po godzinie 11.00 w pobliżu skrzyżowania ulic Obornickiej i Kurpińskiego. - Samochód ciężarowy uderzył w budynek. Kierowca pojazdu jest ranny. Służby udają się na miejsce zdarzenia - tłumaczy. Pojazd miał wjechać w budynek firmy projektowej znajdującej się przy ulicy Obornickiej.

- Na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej - wyjaśnia dyżurny poznańskich strażaków. - Z naszych informacji wynika, że ruch na ulicy Obornickiej odbywa się płynnie, bo pojazd wjechał na prywatną posesję - dodaje.

AKTUALIZACJA

Obecnie na ulicy Obornickiej występują spore utrudnienia w ruchu. - Ustaliliśmy, że kierowca jechał ulicą Obornicką w kierunku Poznania, przeciął skrzyżowanie i wjechał na posesję zatrzymując się na ścianie. Zanim jednak się zatrzymał, uszkodził dwa samochody. Nikt poza kierowcą ciężarówki nie ucierpiał - mówi mł.kpt. Michał Kucierski, rzecznik poznańskich strażaków.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Sobota pod znakiem burz? Jest ostrzeżenie IMGW dla Poznania
19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro