Reklama

Zamiast starego dworca PKP będzie 90-metrowy wieżowiec?

- TriGranit dostał warunki na budowę 90-metrowego budynku przy Dworcu Głównym w Poznaniu - informuje Gazeta Inwestor. Czy rzeczywiście w miejscu starego dworca PKP pojawi się wieżowiec?

Gazeta Inwestor w piątek poinformowała o otrzymanych przez TriGranit warunkach na budowę 90-metrowego obiektu przy Dworcu Głównym PKP w Poznaniu.

Rzecznik TriGranitu w rozmowie z nami jest jednak bardzo ostrożny i nie potwierdza tej informacji. - W tej chwili czekamy na pozwolenie na budowę kładki, która połączy perony 4-6 z budynkiem Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Aby otrzymać takie pozwolenie, musimy uzbierać wszystkie niezbędne dokumenty - mówi Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit.

Według Terleckiego decyzja na temat przyszłości starego dworca PKP powinna zapaść w tym kwartale, a więc do końca marca. - Budowa kładki musi się zazębiać z przebudową peronów 4-6 oraz inwestycją związaną z przebudową starego dworca PKP. Przygotowaliśmy koncepcję zmian na terenie, na którym obecnie stoi stary dworzec, ale w tej chwili nie przedstawiamy szczegółowych informacji zawartych w tej koncepcji. Cały czas jesteśmy w trakcie załatwiania formalności związanych z koncepcją - zaznacza. Terlecki wyjaśnia jedynie, że "przedstawiona przez TriGranit spółce PKP S.A. koncepcja przebudowy starego budynku dworca przewiduje 40-50 metrów wysokości". - Taki właśnie obiekt był konsultowany między innymi z miejskim architektem uzyskując jego aprobatę. Decyzja o rozpoczęciu budowy kładki łączącej Dworzec Zachodni z nowym dworcem kolejowym, naszym zdaniem, powinna zapaść dopiero po wyborze projektu przebudowy starego dworca i przyjęciu harmonogramu tych trzech (dworzec, kładka, perony) inwestycji. Inaczej będziemy mieli trwającą zbyt długo, uciążliwą dla pasażerów budowę - kończy.

Nawet jeśli warunki na budowę 90-metrowego obiektu wydano, oczywiście nie oznacza to, że budynek w 100% powstanie przy ZCK. TriGranit dzięki nim mógłby się jednak dowiedzieć, że są takie możliwości. Do sprawy na pewno będziemy wracać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro