Banach wygrał nocny bieg na orientację

Blisko 200 osób wystartowało w kolejnym biegu na orientację w ramach cyklu "Poznaj Poznań Nocą". Najlepszy okazał się Robert Banach z Grunwaldu Poznań.

Czwarty etap "Poznaj Poznań Nocą" odbył się w środowy wieczór na terenie os. Armii Krajowej, a biegacze pokonywali w śniegu trasy o długości od 1,8 km do 3,3 km. - Cieszy nas frekwencja zawodów. Mimo nie najlepszej pogody i śniegu, biegi na orientację ukończyło blisko 200 zawodników - podkreśla kierownik zawodów, Łukasz Nowacki.

W głównym biegu na orientację najlepszy okazał się Robert Banach z Grunwald Poznań, który pokonał trasę o długości 3,3 km w czasie 18:03. Drugie miejsce zajął Remik Nowak z KS Hades, a trzeci był Krzysztof Muszyński. Natomiast wśród kobiet triumfowała Aleksandra Hornik z Grunwaldu Poznań.

- Cykl zawodów "Poznaj Poznań Nocą", ma na celu propagowanie biegów na orientacje wśród mieszkańców Poznania. Chcemy pokazać, że to sport, który jest fajną zabawą, ciekawą alternatywą dla zwykłego biegania, czy też doskonała formą spędzania wolnego czasu
- mówi współorganizator biegu, Bartłomiej Krause.

Kolejne, tym razem finałowe zawody odbędą się na początku marca 2014 roku. Informacje na temat biegów na orientacje, a także samych zawodów dostępne są na stronie internetowej poznajpoznan.com.

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!