Reklama
Reklama

650 pływaków przyjedzie do Poznania

fot. Łukasz Ogrodowczyk - archiwum epoznan.pl
fot. Łukasz Ogrodowczyk - archiwum epoznan.pl

Blisko 650 zawodników z 80 klubów pływackich wystartuje w weekend w Międzynarodowych Zawodach Pływackich Sheraton Poznan Cup, które odbędą się na Pływalni CITYZEN. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Podczas pływackiej imprezy Sheraton Poznan Cup 2014 polscy i zagraniczni pływacy będą rywalizować w 66 konkurencjach indywidualnych i sztafetowych. Oznacza to blisko 3000 startów na dystansach od 50 do 800 m we wszystkich grupach wiekowych. O wysokim poziomie zawodów świadczy udział zawodników z polskiej czołówki pływania - Aleksandry Urbańczyk-Olejarczyk, rekordzistki i mistrzyni Polski, medalistki mistrzostw świata i mistrzostw Europy na krótkim basenie oraz Kacpra Majchrzaka uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku i aktualnego Mistrza Polski na dystansie 100 m kraulem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Zachęceni sukcesem pierwszej edycji zawodów, która odbyła się w lutym 2013 roku pragniemy kontynuować i rozwijać stworzoną przez nas imprezę sportową. Chcemy, aby zawody Sheraton Poznan Cup na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń sportowych w Poznaniu, przyciągając gości z Wielkopolski i całego kraju, a także z sąsiednich państw oraz stały się wydarzeniem atrakcyjnym dla mieszkańców naszego miasta. Ponieważ promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia odgrywa ważną rolę w naszej codziennej działalności, cieszymy się, że możemy dzięki organizacji zawodów połączyć ten cel z zachętą do przyjazdu do Poznania -
powiedział Dyrektor Sheraton Poznan Hotel, Marco Foelske.

Tym, co odróżnia zawody Sheraton Poznan Cup od innych imprez pływackich, jest połączenie rywalizacji we wszystkich grupach wiekowych, od najmłodszych do najstarszych, w ramach jednego wydarzenia. Aby uczynić wydarzenie jeszcze ciekawszym dla zawodników, organizatorzy przygotowali serię wyścigów na specjalnym, niespotykanym dystansie 150 m. Początek zmagań na Pływalni CITYZEN przy ul. Droga Dębińska w sobotę o godz. 8.30, a wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
125.76 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro