Reklama
Reklama

Tunel na Czechosłowackiej: termin rozstrzygnięcia przetargu znowu zmieniony

Ponownie zmieniono termin rozstrzygnięcia przetargu na wybór firmy, która przebuduje ulicą Czechosłowacką na poznańskim Dębcu. Pod torami kolejowymi ma się znaleźć tunel dla samochodów.

Wiosną 2013 roku na zlecenie PKP PLK rozpoczęła się przebudowa linii kolejowej Wrocław - Poznań na odcinkach Czempiń - Mosina oraz Luboń - Poznań Główny. Jednym z elementów inwestycji jest przebudowa torowiska na przejeździe kolejowym w ulicy Czechosłowackiej na Dębcu.

Zgodnie z planem PKP PLK tory zostaną ułożone na wiaduktach kolejowych, a samochody będą się poruszać w tunelu pod wiaduktami. Resztą, czyli przebudową układu komunikacyjnego w rejonie ulicy Czechosłowackiej (odcinek od Modrzewiowej do Łozowej) zajmuje się ZDM. Przetarg na wybór firmy, która przebuduje układ komunikacyjny ogłoszono już w październiku. Wykonawcę mieliśmy poznać w grudniu, ale termin otwarcia ofert przesunięto. Teraz zrobiono to ponownie. - Termin składania ofert został wydłużony do 24 stycznia 2014 roku. Przyczyną przedłużenia terminu składania ofert jest duże zainteresowanie ze strony potencjalnych wykonawców inwestycji - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Obecnie ZDM odpowiada na pytania zainteresowanych firm.

Zgodnie z planem prace mają potrwać do końca września 2015 roku. Mają się rozpocząć w drugim kwartale bieżącego roku. - W projekcie uwzględniono bezkolizyjne przejścia dla pieszych, rozwiązania dla osób niepełnosprawnych, rowerzystów. Ujęta została również możliwość przedłużenia trasy tramwajowej z pętli na Dębcu aż do ulicy Dolna Wilda - kończy ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro