Reklama
Reklama

Nie wszyscy wspierają WOŚP: część poznaniaków Owsiakowi mówi NIE

35,5 miliona złotych w skali Polski udało się uzbierać do poniedziałku do godziny 8.00 w ramach 22 finału Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy. I choć inicjatywę wspierają miliony Polaków, są i tacy, którzy są jej przeciwni.

Każdego roku już od 22 lat w styczniu odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I choć z roku na rok udaje się uzbierać coraz większe kwoty na zakup sprzętu medycznego, części Polaków działalność WOŚP i jej dyrygenta, Jurka Owsiaka, się nie podoba.

"Jak długo będziemy jeszcze znosić tego ignoranta?", "Precz z tym dziadostwem owsikowym" - czytamy na facebookowym profilu radnej PiS, Lidii Dudziak. NIE Orkiestrze mówi też Przewodnik Katolicki. Szymon Szynkowski vel Sęk, radny PiS przyznaje, że Orkiestry Owsiaka do końca nie popiera. - Nie jestem gorącym entuzjastą, z tego względu, że wolę pomoc w innej formie, bardziej regularnej - tłumaczy.

Zdaniem środowisk prawicowych to Caritas jest organizacją, która w ciągu roku zbiera najwięcej pieniędzy dla potrzebujących pomocy. Wierni uczestniczący w niedzielę w mszach świętych na terenie Poznania WOŚP chętnie wspierali. - Podoba mi się tym bardziej, że teraz zbierane są pieniądze na ludzi starszych - mówiła po mszy w niedzielę starsza poznanianka. - Pomagają dzieciom, kupują sprzęt, a to chyba najważniejsze - dodał młody poznaniak.

- Komentarze zawsze będą - tłumaczy Katarzyna Jura z poznańskiego sztabu WOŚP. - Zawsze są dwa punkty widzenia wszystkich akcji, ale mam nadzieję, że tych złych w najbliższych latach będzie coraz mniej - dodaje. Podobnego zdania są sami poznaniacy. - Najlepiej nic nie robić i krzyczeć, narzekać - zauważa Krzysztof Mączyński, poznaniak. - To jest najgorsze, co może być. Ci ludzie, którzy mają charyzmę niech robią to, co robią - dodaje. A Wy wspieracie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Czekamy na Wasze komentarze!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro