Polka wygrała Adam Mickiewicz University Cup 2014

Zwycięstwem Julii Walczyk z KS Zjednoczeni Pabianice zakończył się Puchar Europy Kadetek we florecie - Adam Mickiewicz University Cup 2014, który w Hali Widowiskowo-Sportowej UAM na Morasku zgromadził 109 florecistek z 12 krajów.

Już po raz trzeci gospodarzem Puchar Europy Kadetek we florecie był Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, a w turnieju wystartowały zawodniczki z całego świata m.in. z Kanady, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Słowacji, Niemiec oraz Rumunii. Dla wielu z nich był to sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorek i Kadetek w Jeruzalem.

Zawody rozpoczęły walkami eliminacyjnymi, po których zawodniczki przywitał Prorektor ds. studenckich UAM, prof. dr hab. Zbigniew Pilarczyk. Po wielogodzinnych rozegrany został finał, w którym zmierzyły się reprezentantki Polski i Grecji. Górą w pojedynku z Aikaterini-Marią Kontochristopolou była Julia Walczyk ze Zjednoczonych Pabianice. Na trzecim miejscu uplasowała się Anna Szymczak z UKS Atena Gdańsk, a w czołowej ósemce znalazły się jeszcze trzy Polki: Aleksandra Frąckowiak, Beata Żurowska i Julia Chrzanowska.

Najlepszą zawodniczką z wielkopolski okazała się Renata Tomczak z IKS Leszno, która został sklasyfikowana na 10. miejscu. Natomiast wracająca po kontuzji Zofia Bronikowska z Warty-Muszkieterowie Poznań wywalczyła 18. miejsce. Poznanianka walczyła na niezłym poziomie choć w najważniejszych walkach widać było, że ma spore zaległości treningowe spowodowane urazem mięśnia dwugłowego.