Reklama
Reklama

Piłkarze Lecha z Finlandii zachęcali do gry w hokeja

fot. www.lechpoznan.pl/LechPoznań
fot. www.lechpoznan.pl/LechPoznań

Piłkarze Lecha Poznań obrońca Paulus Arajuuri i pomocnik Kasper Hamalainen, którzy pochodzą z Finlandii, zachęcali poznaniaków do korzystania z Lodowiska "Ligawa przy Bułgarskiej" i gry w hokeja.

- Pierwszy raz byłem na lodowisku w wieku 4-5 lat, potem w szkole regularnie graliśmy w hokeja na lodzie. W Finlandii każde dziecko jeździ na łyżwach i jest to nasz sport numer jeden. Zajęcia z hokeja na lodzie odbywają się nawet w ramach szkolnego w-fu - powiedział Kasper Hamalainen z Lecha Poznań, który na Lodowisku "Ligawa przy Bułgarskiej" najpierw prezentował jak prowadzić krążek, a później z najmłodszymi łyżwiarzami jeździł wężykiem wokół lodowiska.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Wzbudzał tym większe zainteresowanie, że miał na sobie strój profesjonalnego hokeisty. Razem z nim ślizgało się 150 osób, drugie tyle obserwowało reprezentanta Finlandii zza band lodowiska. Do gry w hokeja zachęcał również Paulus Arajuuri, który z powodu niezbyt poważnej kontuzji łyżew nie założył. Dla wielu osób to była idealna wręcz okazja do bliższego poznania nowego stopera Kolejorza, który rozdawał autografy, pozował do zdjęć, a nawet zagrał w piłkarzyki.

- Dzisiaj akurat nie mam na sobie łyżew, choć w przeszłości również grałem w hokeja. Cieszę się, że przyszło tak dużo osób i mogłem poznać fanów Lecha Poznań -
powiedział Paulus Arajuuri z Lecha Poznań.

Przypomnijmy, że Lodowisko "Ligawa przy Bułgarskiej" znajduje się w Strefie Sportu INEA Stadionu i jest otwarte przez cały tydzień. W tygodniu od godz. 15 do godz. 21, a w weekend od godz. 10.15 do godz. 21.30. Na miejscu można m.in.: wypożyczyć łyżwy i kask, skorzystać z szafek, ostrzyć łyżwy czy wypożyczyć pingwina do nauki jazdy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
61.13 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro