Reklama
Reklama

Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Policjanci z Grodziska Wielkopolskiego zatrzymali 40-letniego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Uciekał, bo miał we krwi dwa promile. W grudniu za jazdę pod wpływem alkoholu zabrano mu prawo jazdy.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji grodziskiej komendy podczas patrolowania miejscowości Grąblewo zauważyli pojazd Volkswagen T-4 jadący w kierunku miejscowości Snowidowo. Policjanci chcieli zatrzymać pojazd. Na widok radiowozu kierowca dodał gazu. Wjechał w polna drogę, potem próbował uciec przez pole.

Mieszkańca Kurowa zatrzymano i przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Badania na zawartość alkoholu wykazały, że 40-letni mężczyzna kierował autem mając ponad 2 promile. Jak się okazało, nie po raz pierwszy. Odebrano mu prawo jazdy za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Również pasażer tego samochodu w chwili kontroli drogowej miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 34-letni mężczyzna wcześniej też był karany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwemu kierowcy za jazdę w tym stanie grozi do 2 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro