Reklama
Reklama

Gwarna: pierwszy przystanek wiedeński w mieście od maja?

fot. archiwum
fot. archiwum

Przystanek wiedeński przy ulicy Gwarnej, o którym piszemy od 2012 roku ma zostać utworzony do końca maja 2014 roku. Podpisano już umowę z wykonawcą inwestycji. Ma zacząć prace w najbliższych tygodniach. Nowy przystanek będzie kosztować ponad 300 tysięcy złotych.

W 2012 roku Zarząd Transportu Miejskiego zaprezentował pomysł wybudowania w naszym mieście 25 przystanków wiedeńskich, które znacznie ułatwiłyby życie pasażerom. Żaden jednak nie powstał. Ten na Gwarnej ma być pierwszy. Zarząd Dróg Miejskich we wrześniu ubiegłego roku zaprezentował projekt koncepcyjny inwestycji.

Zgodnie z projektem jezdnia, po której piesi wchodzą do tramwaju, miałaby zostać podniesiona na wysokość 22 centymetrów powyżej główki szyny tramwajowej. Wjazd i zjazd na wyniesioną jezdnię ma się natomiast odbywać po rampie długości 3,7 m o pochyleniu 6%. Peron zostanie wydzielony obrzeżem kamiennym. Ma mieć 45 metrów długości i zostanie wykonany z płyt granitowych oraz kostki betonowej.

We wrześniu Zarząd Dróg Miejskich liczył, że inwestycję uda się zrealizować jeszcze w 2013 roku, ale ostatecznie nie udało się tego zrobić. - 27 grudnia 2013 roku zawarta została umowa między firmą P.U.H. BUD - BRUK a Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu na realizację inwestycji - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. - Wybrany w przetargu wykonawca rozpoczęcie prac budowlanych zaplanował w I kwartale 2014 roku. Termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na koniec maja 2014 roku - dodaje.

Nowy przystanek będzie kosztować ponad 300 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro