Reklama
Reklama

Dębiec: zamknięto przejście pod torami przy Opolskiej

Mieszkańcy Dębca skarżą się na zamknięte przejście pod torami kolejowymi w pobliżu pętli tramwajowej przy ul. Opolskiej. Aby dostać się na drugą stronę torów muszą pokonać nadprogramowych kilkaset metrów. Przejście będzie nieczynne jeszcze przez kilka tygodni.

O trudnej sytuacji pieszych na Dębcu poinformowali nas mieszkańcy. Skarżą się na zamknięte od kilku tygodni przejście pod torami kolejowymi pomiędzy ulicami Opolską i Jałowcową. - Przejście to zostało zamknięte przez Spółkę Aquanet SA prawie 4 tygodni temu, a od 3 tyg nic tam nie jest robione - napisała do nas Paulina. - Z przejścia korzysta bardzo wiele osób, dzieci uczęszczających do szkoły. Jest to wielkie ułatwienie dla nas mieszkańców tej części Dębca i nie widzę naprawdę w tej chwili powodów, dla których to przejście zostało zamknięte - dodaje.

Sprawdziliśmy - to nie Aquanet odpowiada za zamknięcie przejścia pod torami kolejowymi. - Nie mamy z tym zamknięciem nic wspólnego - zapewnia Dorota Wiśniewska z Aquanetu. Przejście zamknięto ze względu na prace prowadzone na linii kolejowej. - Prowadzimy w tym miejscu bardzo istotne prace związane z modernizacją linii kolejowej na trasie Poznań - Czempiń - mówi Zbigniew Wolny z PKP PLK.

Obecnie mieszkańcy np. ulic Grabowej czy Grzybowej, aby dostać się na drugą stronę torów kolejowych muszą się udać na przejazd kolejowy na ulicy Opolskiej. Tym samym trzeba przejść dodatkowych kilkaset metrów. - To jest kłopotliwe dla wielu osób i długo to się ciągnie - mówi mieszkanka Dębca.

PKP PLK planuje, że przejście będzie zamknięte do przełomu marca i kwietnia. Mieszkańcy muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Sobota pod znakiem burz? Jest ostrzeżenie IMGW dla Poznania
19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro