Reklama
Reklama

Wietrzna noc w Wielkopolsce

fot. PSP Nowy Tomyśl - archiwum
fot. PSP Nowy Tomyśl - archiwum

Od godzin wieczornych w Wielkopolsce występuje silny wiatr. W całym województwie odnotowano tylko kilka interwencji z nim związanych. Podmuchy do 80 km/h mogą zdarzać się w Poznaniu do 13.00.

Zgodnie z zapowiedzią Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, po godzinie 22.00 w czwartek w Poznaniu zaczęło mocniej wiać. Nocą najgroźniej było na północy i wschodzie Wielkopolski, z biegiem czasu podmuchy zaczęły docierać do Poznania. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo - zachodniego i zachodniego - ostrzegało w czwartek IMGW.

Na szczęście silny wiatr tym razem nie spowodował w naszym województwie większych szkód. - W zasadzie odnotowaliśmy jedynie kilka interwencji dotyczących uszkodzonych lub przewróconych drzew. Pochodziły z różnych powiatów - mówi dyżurny wielkopolskich strażaków. - W Poznaniu zdarzeń związanych z silnym wiatrem nie odnotowaliśmy - informuje natomiast dyżurny poznańskich strażaków.

IMGW w ostrzeżeniu zaznaczył, że silny wiatr będzie występować do godziny 13.00 w piątek. Właśnie ranek i okolice południa będą w naszym mieście najbardziej wietrzne. Apelujemy więc o ostrożność.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro