Reklama

Lech wypożyczył Szymona Drewniaka

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Szymon Drewniak z Lecha Poznań został wypożyczony na rok do Górnika Zabrze i jest już na zgrupowaniu zespołu Ryszarda Wieczorka, które odbywa się w Zakopanem.

W ostatnich dniach Górnik Zabrze według nieoficjalnych informacji sprzedał Krzysztofa Mączyńskiego do chińskiego Guizhou Renhe za około 500 tys. euro i rozpoczął poszukiwania nowych piłkarzy. Już w środę kilkudniowe testy w zespole prowadzonym przez Ryszarda Wieczorka rozpoczęli Martin Klein, który ostatnio grał w FK Teplice i Lukas Kuban z 1.FC Slovacko. Ponadto Górnik rozpoczął negocjacje z Lechem Poznań dotyczące wypożyczenia Szymona Drewniaka i strony doszły do porozumienia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Wypożyczenie potrwa 12 miesięcy, ale Lech zastrzegł sobie możliwość sprowadzenia Drewniaka z powrotem do Poznania po zakończeniu sezonu 2013/2014. Ponadto pomocnik nie zagra też w meczach przeciwko Kolejorzowi. Górnik będzie mógł skorzystać z opcji pierwokupu.

- Szymon jest świetne wyszkolonym piłkarzem. Brakuje mu jednak regularnej gry i doświadczenia, które powinien zdobyć grając przez rok w Górniku. Liczymy na to, że po powrocie na Bułgarską stanie się silnym ogniwem naszego zespołu -
mówi na klubowej stronie wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski.

Przypomnijmy, że 20-letni Szymon Drewniak jest wychowankiem Lecha Poznań. W barwach Kolejorza rozegrał 30 meczów w ekstraklasie i zdobył jedną bramkę. Ma również na koncie występy w młodzieżowej reprezentacji Polski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro