Reklama

Uczczą kierowcę, który zginął na Głuszynie

Założyciele poznańskiego profilu "Nocna Jazda Samochodem Bez Celu" na Facebooku w najbliższą niedzielę uczczą pamięć swojego kolegi, który zginął w niedzielę wieczorem na ulicy Głuszyna w zderzeniu samochodu osobowego i autobusu. - Był fanatykiem motoryzacji - wyjaśniają.

O tragicznym wypadku, do którego doszło w niedzielę około godziny 22.00 na ulicy Głuszyna pisaliśmy już w poniedziałek. Samochód osobowy marki Peugeot zderzył się tam z autobusem MPK linii nr 58. Kierowca osobówki zginął na miejscu. Nikt z autobusu nie ucierpiał.

- Materiał, który zgromadzimy w trakcie wykonywania czynności dowiedzie jak doszło do tego zdarzenia - mówił w niedzielę mł.insp. Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. - Wedle wstępnych ustaleń to kierowca samochodu osobowego uderzył w autobus - dodał. - To są wstępne ustalenia i nie rozstrzygajmy.

Jak informują założyciele poznańskiego profilu "Nocna Jazda Samochodem Bez Celu" na Facebooku mężczyzna, który zginął wracał ze zlotu w Galerii Pestka. - Był fanatykiem motoryzacji, naszym kolegą - tłumaczą. - 12 stycznia wszystkie kluby motoryzacyjne łączą się i wykonują przejazd z Galerii Pestka na ulicę Głuszyna. Zatrzymujemy się na miejscu wypadku by oddać mu hołd, także składamy tam znicze, zostawiamy wspólną pamiątkę oraz wykonujemy głośny ryk silników tak aby nas usłyszał - dodają. Udział w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 300 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro