Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Gdzie w Poznaniu „dostaniesz po ryju”? Facebook Ci powie

KaT
wtorek, 7.01.2014 r.
godz. 11.56
KaT | wtorek, 7.01.2014 r., godz. 11.56
Gdzie w Poznaniu „dostaniesz po ryju”? Facebook Ci powie
fot. Facebook

Zaczął działać na Facebooku pod koniec ubiegłego roku, a już ma blisko 11 tysięcy fanów. Na profilu „Miejsca w Poznaniu, gdzie dostaniesz po ryju” poznaniacy wymieniają się informacjami na temat niebezpiecznych punktów w naszym mieście.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak wyjaśniają sami pomysłodawcy poznańskiego profilu - idąc śladem Warszawy i Krakowa stworzyli na Facebooku profil skierowany do poznaniaków. - Dostałeś po ryju, a może masz informacje gdzie najłatwiej zarobić. Pisz śmiało - apelują.


Od 20 grudnia na profilu pojawiło się kilkadziesiąt wpisów, z których możemy się dowiedzieć m.in., że na ulicy Wielkiej trzeba uważać na przedstawiciela „agresywnego gatunku”, a okolice sklepu Krecik przy Garbarach to „kultowe miejsce wśród ludzi, którzy chcą mieć obity ryj”. W krótkich notkach pojawiają się także m.in. ulice Wroniecka, Kosińskiego, Sikorskiego i Główna.

Obecnie na profilu można także wziąć udział w ankiecie, w której poznaniacy typują osiedla na Ratajach, Chartowie i Żegrzu, na których oczywiście najłatwiej jest „sami wiecie co”. Choć głosów oddano niewiele (ankietę utworzono w poniedziałek) na pierwsze miejsce wysuwają się osiedla Lecha i Rusa. Głosować można do końca stycznia.

- Z naszych informacji wynika, że w miejscach wymienianych na profilu w ostatnim czasie nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Komendant poznańskiej policji mimo to wydał zalecenie, które trafiło na komisariaty w mieście, by podczas służby dzielnicowi i patrole zaglądali w te miejsce - dodaje.

Profil znajdziesz TUTAJ.

Reklama