Krispol wygrał z Kęczaninem Kęty

Pierwszoligowi siatkarze Krispolu Września prowadzeni przez poznańskiego trenera Marka Jankowiaka w wypełnionej po brzegi hali wygrali z Kęczaninem Kęty 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli.

Spotkanie od pierwszych akcji premierowego seta było bardzo wyrównane, ale gospodarze dzięki Marcinowi Iglewskiemu oraz Witoldowi Chwastyniakowi w końcówkach setów potrafili zachować "zimną krew" i wygrali mecz 3:0. - To nie było łatwe spotkanie. Rywal postawił wysoko poprzeczkę. Wiedzieliśmy, że grają lepiej na wyjazdach. Po tej przerwie świątecznej mieliśmy znak zapytania nad naszą formą, bo nie graliśmy żadnego sparingu. Do tego presja ze strony towarzyszących kamer. Wygraliśmy w trzech setach zasłużenie - mówił po spotkaniu trener Krispolu Września, Marek Jankowiak.

Przypomnijmy, że spotkanie po raz pierwszy w historii klubu było transmitowane "na żywo: przez ogólnopolski kanał sportowy. Ponadto dobra postawa beniaminka zaplecza PlusLigi przyciągnęła na trybuny około 900 widzów i jest to jedna z najwyższych frekwencji w lidze.

Krispol Września - Kęczanin Kęty 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)
Widzów:
ok. 900

Krispol: Marcin Iglewski, Murdzia, Rohnka, Chwastyniak, Narowski, Jurkojć i Dębiec (libero) i Dobosz.

Kęczanin: Gaweł, Mysera, Kantor, Zarankiewicz, Macionczyk, Petraszko i Toczko (libero) oraz Popik, Biegun, Faron.