Reklama
Reklama

Trzech Króli: co poza orszakiem?

W poniedziałek centra handlowe i markety są zamknięte, ale działają m.in. kina, lodowiska, ZOO oraz Termy Maltańskie.

Nie tylko biorąc udział w Orszaku Trzech Króli można spędzić 6 stycznia w Poznaniu. Choć jest to dzień ustawowo wolny od pracy poznaniacy będą mogli aktywnie lub kulturalnie spędzić czas.

W Piwnicy Duchowej Klasztoru Karmelitów Bosych o godzinie 17.00 odbędzie się bożonarodzeniowy koncert kolęd zespołu Arete. Będzie tu można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy. Wstęp bezpłatny. Święto Trzech Króli można też spędzić filmowo - w poniedziałek otwarte są poznańskie multipleksy oraz kina studyjne.

Co mogą zrobić osoby stawiające na aktywność? Poza spacerem, który polecamy wszystkim, można wybrać się do Term Maltańskich. Baseny sportowe, aquapark oraz świat saun będą otwarte do 23.00. Ze SPA można tu skorzystać do 21.00. Wykąpać się można również na poznańskiej Chwiałce - basen jest czynny do 15.00. Mamy też dobrą informację dla miłośników jazdy na lodzie. Lodowisko Chwiałka będzie czynne do 20.45, Bogdanka i Ligawa przy Bułgarskiej do 21.30, a ślizgawka na Malcie do 22.00.

Na przyjemny spacer zaprasza Palmiarnia Poznańska. Można się tu wybrać do 17.00 (kasa jest otwarta do 16.00, a bilety kosztują 5 i 7 złotych). Za wstęp do Starego ZOO zapłacimy 50 groszy lub złotówkę. Obiekt jest otwarty do godziny 16.00. W Nowym ZOO bilety kosztują obecnie 8 złotych. Zwierzęta można oglądać również do 16.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro