Trzecie zwycięstwo Politechniki

AZS Politechnika Big Plus Poznań - MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno 73:60 | fot. Tomasz Szwajkowski

Koszykarze AZS Politechnika Big Plus Poznań wygrali we własnej hali z MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno 73:60. Było to dopiero trzecie zwycięstwo podopiecznych Waldemara Mendla w trwającym sezonie I ligi.

W poznańskim zespole w spotkaniu z MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno do gry po kontuzji wrócił Paweł Hybiak i razem z Adamem Metelskim poprowadził Politechnikę do zwycięstwa w pierwszej kwarcie 27:18. Równie dobrze podopieczni Waldemara Mendla zagrali w kolejnej odsłonie. Po celnych rzutach Michała Szydłowskiego schodzili na przerwę prowadząc 43:27.

Trzecia kwarta należała do zespołu z Jaworzna, który dzięki skutecznej grze Patryka Przyborowskiego i Pawła Śpicy zmniejszył stratę do 44:52, a po pierwszych akcjach ostatniej kwarty Politechnika prowadziła tylko. 52:49. Chwilę później poznaniacy powiększyli przewagę po celnych rzutach Tomasza Baszaka, a bezbłędnie wykonanie rzuty wolne pozwoliły wygrać spotkanie 73:60.

- To było bardzo ważne zwycięstwo dla nas. Można powiedzieć, że to był taki mecz za cztery punkty. Szybko złapałem zadyszkę, gdyż dopiero wracam do gry po kontuzji - mówił po spotkaniu Paweł Hybiak z zespołu AZS Politechnika Big Plus Poznań.

AZS Politechnika Big Plus Poznań - MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno 73:60 (27:18, 16:9, 9:17, 21:16)