Reklama
Reklama

Nieukończona inwestycja w parku Jana Pawła II?

Dwa nietypowe obiekty pojawiły się w parku Jana Pawła II. Okazuje się, że to elementy ścieżki zdrowia, której nie udało się zrealizować w całości ze względu na brak funduszy.

O nietypowych obiektach, które pojawiły się w parku na Wildzie poinformowali nas czytelnicy. Osiedlowi radni tłumaczą - W założeniu ścieżka zdrowia miała się składać z sześciu elementów. W trakcie przetargu okazało się, że nie wystarczy pieniędzy na całą ścieżkę zdrowia. Miała powstać połowa czyli trzy elementy, ale w trakcie finalizacji okazało się, że wystarczy pieniędzy tylko na dwa elementy - wyjaśnia Dorota Bonk-Hammermeister z Rady Osiedla Wilda.

Ostatecznie za kwotę 25000 złotych powstały dwa urządzenia do ćwiczeń. Mimo to przedstawiciele stowarzyszenia Wildzienia są zadowoleni, że Rada Osiedla inwestuje w park - Myślę, że nie można odebrać dobrej woli pomysłodawcom - mówi Anna Gawrysiak-Knez ze stowarzyszenia. W tej chwili dwa samotne sprzęty stoją w odległości 150 metrów od siebie. Na razie pieniędzy na więcej elementów nie ma, ale rada osiedla ma jednak zadbać by pojawiły się tablice informacyjne, jak z urządzeń korzystać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro