Reklama
Reklama

ZUS cofnął Ewie Wójciak zasiłek chorobowy

O decyzji ZUS poinformował na swoim blogu Janusz Palikot, który wielokrotnie wspierał dyrektor Teatru Ósmego Dnia. Urzędnicy zadecydowali o odebraniu dwóch tysięcy złotych zasiłku chorobowego.

O Ewie Wójciak zrobiło się głośno, gdy na prywatnym profilu w serwisie Facebook napisała na temat nowo wybranego papieża - No i wybrali ch**a który donosił wojskowym na lewicujących księży. Słowa wywołały ogromną burzę w całej Polsce, a sama zainteresowana poszła na zwolnienie lekarskie - Nie przeszkadza jej to jednak w tym, by pojawiać się w mediach. Robi sobie żarty z poznaniaków. Jestem już zmęczony, myślę, że inni też, całą tą szopką i bzdurami opowiadanymi przez panią Wójciak. Widać, że robienie szopki wychodzi jej dużo lepiej niż robienie teatru - mówił w marcu Szymon Szynkowski vel Sęk, radny PiS.

Ewa Wójciak pojawiła się wówczas między innymi w Warszawie na Kongresie Ruchu Młodych, a także wystąpiła w spektaklu Do władzy Wielkiej i Sprawiedliwej. I właśnie ta ostatnia aktywność wzbudziła zainteresowanie pracowników ZUS-u, którzy postanowili skontrolować zasadność zwolnienia lekarskiego. Raport z kontroli urzędników ujawnił na swoim blogu Janusz Palikot. Z raportu dowiadujemy się, że urzędnicy zapytali lekarza wystawiającego zwolnienie o zalecenia dla Ewy Wójciak na czas zwolnienia - W odpowiedzi uzyskano informację, że udział w przedstawieniu mógł mieć wpływ na Pani stan zdrowia, jednakże tylko wówczas, jeśli w przedstawieniu wykonywałaby Pani gwałtowne ruchy głową lub gwałtowne zmiany położenia ciała. Uwzględniając fakt, że odgrywała Pani w przedstawieniu rolę aktora, a zatem zmiana położenia ciała była nieunikniona (...) Oddział ZUS w Poznaniu odmawia Pani prawa do zasiłku chorobowego - cytuje poseł.

Ewa Wójciak skomentowała sprawę na łamach poznańskiej Gazety Wyborczej - Graliśmy akurat spektakl, w którym wcale nie wykonuję żadnych gwałtownych ruchów, tylko siedzę i czytam oraz mówię z pamięci. W pozycji właściwie nieruchomej. Nie różni się to niczym od sytuacji, w której np. siedziałabym w domu i czytała książkę. Dyrektor Teatru Ósmego Dnia zapowiada, że złoży odwołanie od decyzji ZUS-u.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!
27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro