Reklama
Reklama

Jak dotrzymać noworocznych postanowień?

Koniec roku to zwykle czas noworocznych postanowień. Najczęściej chcemy rzucić nałogi, stracić zbędne kilogramy, zmienić pracę. Planuje prawie każdy z nas, ale gorzej jest z realizacją postanowień.

Przed nowym rokiem często obiecujemy sobie, że będziemy bardziej dbać o zdrowie, zmienimy pracę lub poświęcimy więcej czasu rodzinie albo swojej pasji. Sylwester to dla wielu doskonała okazja do takich postanowień, a najwięcej postanowień dotyczy zrzucenia dodatkowych kilogramów, a widać to dobrze w klubach fitness - Od stycznia nowy rok, nowe cele, nowe plany, a zazwyczaj jest to związane z redukcją tkanki tłuszczowej. Zdarza się, że wystarczą 4-5 tygodni i widzimy, kto z nami zostaje, a kto ma słomiany zapał - mówi Wojciech Kosarski, trener z Fabryki Formy. Naukowcy twierdzą, że warto o postanowieniach mówić głośno - Jeśli wymawiamy takie postanowienia w towarzystwie osób, na których zdaniu nam zależy, to jesteśmy w stanie ich dotrzymać - twierdzi dr Tomasz Kozłowski, socjolog.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro