Reklama

Rozpoczęły się przygotowania do Parady Parowozów 2014

fot. PKP Cargo
fot. PKP Cargo

O czasowym wstrzymaniu kursowania parowozów na trasie Poznań - Wolsztyn pisaliśmy na początku grudnia. Nie będzie to jednak przeszkodzą dla organizacji parady parowozów. PKP Cargo poinformowało, że rozpoczęły się już przygotowania do przyszłorocznej edycji imprezy.

Historia wolsztyńskiej Parady Parowozów sięga początku lat dziewięćdziesiątych. Początkowo impreza przyciągała głównie pasjonatów kolejnictwa, ale z czasem impreza zmieniła charakter i dziś ma charakter rodzinnego pikniku - Podtrzymujemy tradycję łączenia historii kolejnictwa z nowoczesną, atrakcyjną oprawą dla tysięcy miłośników kolei, którzy co roku przyjeżdżają do Wielkopolski. Parada Parowozów to przedsięwzięcie niezwykle istotne nie tylko w rocznym kalendarzu inicjatyw PKP CARGO, ale i całej kolei. Jestem przekonany, że tak jak dotychczas, współpraca z lokalnymi władzami samorządowymi będzie wzorowa i potwierdzi, że Parada Parowozów jest doskonale zorganizowaną inicjatywą promującą kolej i Wielkopolskę - mówi Adam Purwin, członek zarządu ds. finansowych pełniący obowiązki prezesa PKP CARGO.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W imprezie uczestniczą parowozy z Polski i Europy, a ogląda je co roku blisko 25000 widzów z całego świata. W tej chwili nie jest jeszcze znany termin i program imprezy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro