Reklama
Reklama

Dojście do ZCK: oznakowanie pojawi się jednak w styczniu

Najpierw nowe oznakowanie przy ZCK miało się pojawić w listopadzie, a później do 20 grudnia. Następnie termin zmieniono na koniec roku. Do wtorku nowego oznakowania tu jednak nie zobaczymy. - Wszystko przez biurokrację - wyjaśnia Przemysław Terlecki z TriGranitu.

Gdy 25 października otwarto nową część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego poznaniacy mogli zacząć korzystać z nowego układu komunikacyjnego w okolicach ZCK. W przejściu podziemnym prowadzącym z przystanków tramwajowych do ZCK wciąż jednak nie ma tablic informacyjnych kierujących pieszych w stronę centrum miasta czy do budynku dworca.

W listopadzie informowano, że oznakowanie pojawi się jeszcze przed otwarciem dworca autobusowego w ZCK. Później termin przełożono na 20 grudnia, a następnie na 31 grudnia. We wtorek niestety nowe znaki się tutaj nie pojawią. - Wszystko przez biurokrację. Najpierw długo trwała procedura akceptowania wyglądu tablic w Zarządzie Dróg Miejskich, następnie projekty musiały być zaakceptowane przez Zarząd Transportu Miejskiego - mówi Przemysław Terlecki z TriGranitu. - Ostatecznie 27 grudnia wykonawca tablic otrzymał projekty, ale to oczywiste, że do końca roku nie zdążył ich wyprodukować. Zadeklarował natomiast, że oznakowanie pojawi się przy ZCK do 13 stycznia - kończy.

Również w przyszłym roku na budynku ZCK pojawi się szyld informujący o tym, że mieści się tu PKS. - Obecnie jesteśmy na etapie wyboru najkorzystniejszej oferty, bo kilka firm jest zainteresowanych wykonaniem tego szyldu - mówi Dorota Duda-Mosielska, rzeczniczka PKS Poznań. W tej chwili nie wiadomo czy napis będzie wykonany taką samą czcionką jak ten po stronie dworca PKP ("Poznań Główny"). - Na pewno będzie to napis Dworzec Autobusowy, bo chcieliśmy by jasno wskazywał, że jest to właśnie dworzec autobusowy - dodaje. - Litery będą nieco mniejsze niż w przypadku napisu "Poznań Główny", ponieważ pod szyldem muszą się mieścić wjeżdżające na dworzec autobusy - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro