Reklama
Reklama

Przedłużenie PST: pęknięta szyba, sypiąca się płyta i zamalowane zacieki

fot. czytelnik

Od 1 września pasażerowie komunikacji miejskiej mogą korzystać z przedłużonej do Dworca Zachodniego trasy PST. Kilka miesięcy wystarczyło, by halą peronową przy dworcu zainteresowali się wandale. Uszkodzili tu jedną z szyb w dachu obiektu. Mało estetycznie wyglądają także ściany w przejściu podziemnym. Zamalowano tu zacieki.

Do naszej redakcji w ostatnich dniach trafiło kilka wiadomości dotyczących stanu nowej trasy PST, a konkretniej przystanku Dworzec Zachodni. - Codziennie korzystam z nowego przystanku tramwajowego Dworzec Zachodni i praktycznie krótko po jego otwarciu zauważyłem, że płyta na przystanku jadąc w kierunku Piątkowa jest bardzo mocno ukruszona - pisze Artur. - Skoro jest to nowa inwestycja niech cieszy i służy poznaniakom jak najdłużej, a tu mamy 4 miesiąc jak przystanek został uruchomiony, a już się "sypie" - dodaje.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Kolejne informacje dotyczą pękniętej szyby w szklanym poszyciu hali peronowej oraz... zamalowanych zacieków na ścianach w przejściu podziemnym prowadzącym na przystanek. - Kiedy zostanie wymieniona szyba?? Popękana wisi nad przejściem nad ruchomymi schodami! Może ktoś z Urzędu Miasta czeka na kolejne nieszczęście, aby szkło spadło na pasażerów - pyta nasz czytelnik. - Firma odnawiająca przejście w fatalny sposób zamalowała zacieki. Może by chociaż cały fragment ściany zaholować od narożnika do narożnika a nie zamalowywać innym odcieniem - dodaje.

Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego przyznaje, że usunięto ślady zacieków na ścianach przejścia, ale uzyskanie identycznego koloru farby jest trudne. - Przy zamalowywaniu tego typu efektów usterek osiągnięcie jednolitego koloru jest bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Podobnie jak w przypadku czyszczenia ściany z graffiti jej kolor także będzie w miejscu czyszczenia lub malowania odbiegał od pozostałej części ściany. Można to zrobić tylko w przypadku wymalowania całości obiektu, co jednak w tym przypadku nie jest uzasadnione - tłumaczy.

Równocześnie Trzebiatowski zapewnia, że ukruszona płyta peronowa oraz pęknięta szyba zostaną wymienione.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro