Reklama
Reklama

Nadwarciański park imienia Ofiar Katynia?

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Stowarzyszenie Katyń zwróciło się z prośbą do osiedlowych radnych ze Starego Miasta o nazwanie parku pomiędzy mostami Królowej Jadwigi i Św. Rocha imieniem Ofiar Katynia. Osiedlowi radni pomysłu nie poparli.

W ubiegłym roku teren parku pomiędzy mostami Królowej Jadwigi i Św. Rocha się zmienił. W pobliżu ulicy Królowej Jadwigi otwarto zewnętrzną siłownię, z której mogą korzystać wszyscy chętni. Dodatkowo wzdłuż alejek posadzono 150 nowych drzew, a także umieszczono tu nowe ławki, na których można przysiąść w trakcie spaceru.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W grudniu tematem parku zajmowali się osiedlowi radni ze Starego Miasta. Do radnych zwróciło się bowiem stowarzyszenie Katyń. Jego członkowie zaproponowali, by park nazwać imieniem Ofiar Katynia. - Jak podkreślił w swoim piśmie prezes stowarzyszenia Tadeusz Patecki, nazwanie parku imieniem "Ofiar Katynia" ma na celu upamiętnienie zbliżającej się 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej - wyjaśnia Paweł Sztando, osiedlowy radny ze Starego Miasta.

Ostatecznie radni negatywnie zaopiniowali ten projekt. - Obecnie istnieje już pomnik upamiętniający Ofiary Katynia. Ponadto zaproponowany park jest terenem rekreacyjnym i zaproponowany patronat nie wpisuje się w charakter obiektu - dodaje Sztando, który również był przeciwny temu pomysłowi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
61.42 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro