Reklama
Reklama

2014: siedem długich weekendów przed nami

fot. asifthebes / sxc.hu
fot. asifthebes / sxc.hu

Już teraz myślisz o planach urlopowych na przyszły rok? W formie noworocznego prezentu dostaniemy aż siedem długich weekendów. Są też i mniej optymistyczne wieści...

Pierwszy dzień wolny od pracy w 2014 roku to tradycyjnie 1 stycznia, który wypada w środę. 6 stycznia (Święto Trzech Króli) wypada w poniedziałek - tym samym już za tydzień czeka nas pierwszy długi weekend w tym roku.

Kolejny dłuższy odpoczynek czeka nas dopiero w kwietniu. Wielkanoc w 2014 roku przypada 20 kwietnia, w niedzielę. 21 kwietnia - poniedziałek - będziemy odpoczywać w drugi dzień świąt. Licząc sobotę mamy więc trzy dni wolne.

Niedługo po Wielkanocy znowu będziemy mogli się zrelaksować poza miejscem pracy. 1 maja (Święto Pracy) wypada w czwartek, a biorąc urlop w piątek (2 maja) zyskujemy 4 dni wolne. Niestety nie udało się stworzyć jeszcze dłuższego weekendu, bo Święto Konstytucji 3 Maja wypada w sobotę.

4 dni wolne od pracy można mieć ponownie w czerwcu. 19 czerwca (w czwartek) przypada bowiem Boże Ciało. Biorąc wolne w piątek otrzymujemy długi weekend. Dodatkową okazją do leniuchowania jest tydzień z 15 sierpnia (piątek - Wniebowzięcia NMP, Święto Wojska Polskiego).

Niestety 1 listopada (Wszystkich Świętych) wypada w sobotę i tym samym tracimy jeden z długich weekendów w listopadzie. Nie będzie jednak aż tak źle - 11 listopada (Narodowe Święto Niepodległości) wypada we wtorek, a biorąc wolne w poniedziałek można mieć aż 4 dni wolne od pracy.

Ostatnią szansą na dłuższe leniuchowanie jest Boże Narodzenie. W 2014 roku Wigilia odbędzie się w środę, a dwa świąteczne dni to czwartek i piątek. Biorąc urlop w środę (24 grudnia) zyskujemy aż 5 dni wolnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
17.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro