Reklama
Reklama

Kaponiera z lotu ptaka: tramwaje wrócą w styczniu?

fot. Aerofoto Kaczmarczyk
fot. Aerofoto Kaczmarczyk

Na zdjęciach z lotu ptaka widać, że przed firmami zajmującymi się przebudową węzła Kaponiera wciąż jest wiele do zrobienia. Tymczasem prawdopodobnie w styczniu na osi północ-południe zaczną kursować tramwaje.

Zamknięte przejście podziemne, rozebrane schody do niego prowadzące, wymieniana nawierzchnia ulic, nowe torowisko, a także zupełnie nowa konstrukcja, na której wspiera się częściowo ulica Roosevelta - na Kaponierze prace idą pełną parą. Na zdjęciach z lotu ptaka widać, że sporo już zrobiono (choćby w kwestii torowiska tramwajowego), ale wciąż bardzo wiele jest tu do zrobienia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami prawdopodobnie w styczniu na Kaponierę wjadą pierwsze tramwaje. - Terminów nie znam. My się przygotowujemy do uruchomienia tramwajów i podobnie jak pasażerowie z niecierpliwością czekamy na przywrócenie ruchu tramwajowego na Kaponierze na osi północ-południe - mówił przed świętami Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Na Kaponierę na pewno powrócą tramwaje linii nr 15. - Będą wyjeżdżać z trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju i pojadą przez Kaponierę, a następnie skręcą w ulicę Grunwaldzką. Na swoją stałą trasę wróci też z pewnością linia nr 8. Tramwaje na tej linii będą jeździć z Górczyna przez Kaponierę, most Teatralny. Co do pozostałych linii się nie wypowiadam, ponieważ trwa cały czas przygotowywanie tego docelowego układu sieci tramwajowej - dodał Trzebiatowski.

Wszystkie prace związane z przebudową węzła Kaponiera i mostu Uniwersyteckiego mają się zakończyć w 2015 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
89.66 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro