Reklama
Reklama

Poznań: ruszyły poświąteczne wyprzedaże, w centrach handlowych tłumy

fot. Elżbieta Skowron

Jeśli nie chcesz w niedzielę utknąć w korkach w pobliżu galerii handlowych - odpuść dziś robienie zakupów. Wszystkie centra handlowe są po świętach oblegane przez klientów. Powód? Ruszyły poświąteczne wyprzedaże.

Spadek cen od 30 do nawet 80 procent kusi nawet najbardziej opornych klientów. Już w piątek od samego rana tłoczno robiło się w centrach handlowych i galeriach. Weekend to natomiast apogeum wyprzedażowego tłoku w sklepach. Klienci szukają, oglądają, dokładnie sprawdzają sklepowe półki, by znaleźć najatrakcyjniejsze oferty.

Nie martwi nas nawet fakt, że towary objęte wyprzedażą pochodzą przeważnie z kolekcji, które już niedługo znikną ze sklepowych wieszaków. W ich miejsce za kilka tygodni zaczną się natomiast pojawiać pierwsze kolekcje zwiastujące nadejście wiosny. Ale nie tylko ubrania można "upolować" na wyprzedażach. Już tradycyjnie dużymi obniżkami cen kuszą sklepy ze sprzętem elektronicznym. Można tu kupić telewizory, komputery czy konsole do gier tańsze o nawet kilkaset złotych niż przed Bożym Narodzeniem. Specjalne oferty znajdziemy również w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, meblami czy nawet w sklepach spożywczych.

Specjaliści zajmujący się prawami konsumenta przestrzegają przed zbytnim uleganiem reklamie i zalecają zdroworozsądkowe podchodzenie do zakupów. Przypominamy również, że jeśli zakupimy wadliwy produkt nawet podczas wyprzedaży - przysługuje nam prawo do reklamacji.

Osoby, które chcą zaoszczędzić najwięcej podczas wyprzedaży powinny się jeszcze wstrzymać z zakupami. Wyprzedaże dopiero się rozpoczęły, a potrwają przeważnie do połowy stycznia. To właśnie wtedy ceny będą najniższe, ale równocześnie może się pojawić ryzyko, że ubrania i sprzęty będą mocno przebrane.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
3.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro