Reklama
Reklama

Sylwester w Poznaniu: jak go spędzić?

fot. Tomasz Nowak

Coraz mniej czasu zostało na podjęcie decyzji w sprawie sposób spędzenia Sylwestra w Poznaniu. Jak każdego roku opcji do wyboru jest sporo.

Jedni decyzję mają już za sobą, a inni wciąż zastanawiają się co będą robić w nocy z wtorku na środę, a więc podczas Sylwestra. W Poznaniu opcji do wyboru jest kilka.

Miejski Sylwester na placu Wolności

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, miejski Sylwester będzie się odbywać na placu Wolności. Od 20.00 do zabawy będzie zachęcać Dj Robert Busha. Około 21.00 na scenie pojawi się Kasia Wilk, która zapewni poznaniakom muzyczne atrakcje przez ponad godzinę. Około 22.30 na scenę ma wyjść Mezo Band. Nie zabraknie największych hitów artysty, a towarzyszyć mu będzie m.in. Kasia K8 Rościńska.

Od 23.50 wszyscy mieszkańcy zebrani na placu Wolności będą w napięciu oczekiwać na przywitanie Nowego Roku. Na scenie pojawi się Ryszard Grobelny, który złoży mieszkańcom życzenia. Nie zabraknie też fajerwerków. Po północy koncert da zespół Sick Live. Miejski Sylwester zakończy się około 1.00 w nocy.

Koncert, bal, spektakl


Koncertowo Sylwestra można spędzić w Teatrze Muzycznym, gdzie rozbrzmiewać będzie muzyka Johanna Straussa (bilety od 130 złotych). Koncert i bal odbywać się będzie w Teatrze Wielkim. Tutaj królować będą melodie hiszpańskie. W programie m.in. uwertury i arie z oper Carmen Georgesa Bizeta, Don Carlos Giuseppe Verdiego i Cyrulik sewilski Gioachino Rossiniego. Tuż po koncercie odbędzie się uroczysty bal. Wzięcie udziału w koncercie i balu to koszt 750 złotych od osoby.

Mniej, bo około 200 złotych, zapłacimy za udział w balu na Politechnice Poznańskiej. Zabawa odbywać się będzie od 20.00 do 4.00 nad ranem. Bal Akademicki odbywać się będzie również w Collegium Maius UAM. Na spektakl "Portret z magnolią" i jam session z grupą Zjeżyc zaprasza Mój Teatr. Sylwestrowy spektakl przygotowano także w Teatrze U Przyjaciół ("Bywalcy Absurdutu"). Na przedstawienie "Romeo i Julia" Cabaretu BB zaprasza natomiast Poema Cafe.

Na imprezie

Bogatą ofertę imprez sylwestrowych tradycyjnie przygotowały poznańskie kluby. W Van Diesel Music Club zapłacimy 25 złotych od osoby za zabawę przy muzyce lat 80-tych, 90-tych i współczesnej. Motywem przewodnim imprezy będą czasy Al Capone. W Clubie Shanti wstęp kosztuje od 50 złotych za osobę. W cenie miejsca stojące i lampa wina musującego o północy. 200 zł za osobę zapłacimy za zabawę w Klubie Sami Swoim na Starym Rynku. W cenie sylwestrowe menu i butelka alkoholu na parę.

Sylwestra w stylu PRL organizuje klub Akumulatory. W programie muzyka z lat 1970-1990, PRL-owski wystrój sali i specjalne menu. Wstęp od 20 zł za osobę. 260 zł za osobę zapłacimy za Sylwestra w klubie Blue Note. Na żywo grać tu będzie Blue Wave Band. Nie zabraknie jedzenia w formie szwedzkiego bufetu. Imprezę pod nazwą "Czeski film" szykuje Hotel Andersia.

Więcej propozycji sylwestrowych z Poznania znajdziesz w naszym serwisie tutaj.

W domu

Ci, którzy zdecydują się spędzić Sylwestra w domu lub ze znajomymi na tzw. domówkach, też nie będą narzekać. Nawet jeśli nie planujemy hucznej imprezy - stacje telewizyjne będą transmitować kilka sylwestrowych koncertów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro