Reklama
Reklama

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego powstało w Poznań City Center

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego pojawiło się już na pierwszym piętrze Poznań City Center, a oficjalne otwarcie wystawy nastąpi w dniu 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Muzeum ma połączyć nowoczesność z przeszłością. Technologia połączona zostanie z archiwalnymi materiałami, które udało się uzyskać od poznańskich rodzin - W tej interaktywnej instalacji pamięci będziemy mogli poznać historię ludzi, historię rodzin, konkretnych osób, które wtedy wzięły udział czynny udział w powstaniu. To są żołnierze, to są kobiety, ale to są też dzieci, które chciały naśladować swoich rodziców i bawiły się w małe wojny na podwórkach. To wszystko pokażemy przez interakcję i przy wykorzystaniu możliwości dzisiejszej techniki - opowiada Agnieszka Wiśniewska, prezes fundacji Wielkopolska Brand. Wystawa zostanie otwarta 27 grudnia i będzie czynna do końca stycznia od godziny 10 do 19.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro