Reklama
Reklama

Tysiące osób na wigilii dla potrzebujących

Prawie dwa tysiące samotnych i ubogich osób wzięło udział w wigilii Caritas, którą zorganizowano na poznańskich targach.

Wigilia zorganizowana przez Caritas odbyła się wczoraj w pawilonie 3A na poznańskich targach. Wzięło w niej udział ponad 1800 osób - Nawet w najlepiej zorganizowanym społeczeństwie jest zawsze jakaś część ludzi, która popada w tarapaty i potrzebuje takiego znaku solidarności - powiedział arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Caritas wspiera potrzebujących na co dzień, a nie tylko od święta - Pytam, dlaczego oni tu przychodzą? Mówią, że jeśli mają emerytury 800 złotych i porobią wszystkie opłaty, to na życie zostaje niewiele - mówi ksiądz Waldemar Hanas, dyrektor poznańskiego Caritasu. Osoby, które dziś pojawiły się na wigilii, liczyły nie tylko na poczęstunek, ale też na kontakt z drugim człowiekiem - Jestem już trzeci raz i jestem bardzo zadowolony, bo jestem pomiędzy ludźmi - mówi jeden z uczestników.

Na wigilię przygotowano około 800 litrów barszczu, 400 kilogramów karpia, 500 kilogramów ziemniaków i 700 kilogramów kapusty. W organizacji wigilii pomagali wolontariusze - Bardzo lubię pomagać ludziom i tutaj czuję się taka spełniona. Wiem, że to będzie dobry dzień - mówi Aleksandra Dudlik, wolontariuszka Caritas. Wszystkie potrawy zostały przygotowane dzięki zbiórce żywności.

Paczki na wigilię przygotowała też poznańska policja - Policja jest dziś na wigilii w roli Gwiazdorów. Mamy dla wszystkich dzieci małe, drobne upominki i chcemy spędzić ten czas z tymi osobami, podzielić się opłatkiem - mówi Joanna Kęcińska z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Życzenia zebranym złożyli arcybiskup Stanisław Gądecki i prezydent Ryszard Grobleny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro