Reklama

Poznańskie Wigilie dla potrzebujących

fot. Mateusz Gawarecki
fot. Mateusz Gawarecki

Około 1800 osób weźmie udział w Wigilii organizowanej przez Caritas w hali nr 3a Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z kolei Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka szykuje się na przyjęcie 400 osób.

Podobnie jak w latach ubiegłych Caritas Archidiecezji Poznańskiej przygotowuje 24 grudnia Wigilię dla osób potrzebujących. W tegorocznym spotkaniu wigilijnym ma wziąć udział około 1800 osób. Trzeba się dzielić sobą i wydaje mi się, że to jest główne przeslanie organizowania tej Wigilii - mówi ks. Waldemar Hanas, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Stoły będą przepełnione świątecznymi potrawami. Organizatorzy przygotowują miedzy innymi 800 litrów barszczu i 400 kilogramów karpia. W organizacji Wigilii na Międzynarodowych Targach Poznańskich pomaga ponad setka wolontariuszy. Ale zaangażowanych w przygotowania jest więcej. Jeżeli pytamy o darczyńców, to myślę, że nie znamy tej liczby - jest to ogromna liczba osób, które w cichości i ukryciu na przykład przygotowują ciasta - mówi Anna Michalak, Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

W hali nr 3a MTP pojawią się dziesiątki stołów, przy których o godzinie 11:00 we wtorek zasiądzie około 1800 osób. Osoby potrzebujące, które chcą wziąć udział w spotkaniu, mogą pojawić się o godzinie 10:30.

Wigilię dla ubogich przygotowuje również Fundacja BARKA. Wigilia odbędzie się już po raz siedemnasty. Wydarzenie to, co roku odbywa się 24 grudnia o godzinie 17:30 w siedzibie Fundacji Barka przy ul. Św. Wincentego 6 na Zawadach. Kolacja zostanie przygotowana na około 400 osób. Zapraszamy wszystkich z rodzinami, a także osoby samotne, które chcą spędzić czas w przyjemnej atmosferze - mówi Bartosz Pawlak, Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro