Goślinianki i Krispol bez zwycięstwa

Pierwszoligowe siatkarki KS Murowana Goślina przegrały na wyjeździe z KS Developres Rzeszów 1:3, a Krispol Września przegrał po tie-breaku z zespołem Ślepsk Suwałki.

Podopieczne Piotra Sobolewskiego bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie w Rzeszowie i wydawało się, że wygrają premierową odsłonę, ale lepsze w końcówce okazały się siatkarki KS Developres Rzeszów. W drugim secie dzięki dobrej zagrywce i wysokiej skuteczności w ataku KS Murowana Goślina wygrał 25:16 i doprowadził do remisu w setach. Jednak rzeszowianki, które uznawana są za faworyta do awansu znakomicie grały blokiem w kolejnych odsłonach i dzięki temu wygrały spotkanie 3:1

KS Developres Rzeszów - KS Murowana Goślina 3:1 (25:21, 16:25, 25:17, 25:18)

Developres :
Cieśnik, Olszówka, Warzocha, Śliwińska, Szady, Szeremeta, Filipowicz P. (libero) oraz Peret (libero), Nowakowska i Adamska.

KS Murowana Goślina:
Baran, Bekas, Sobolewska, Wyrwa, Pawlicka, Jaroszewicz, Wałęsiak (libero) oraz Galant i Stroiwąs.

Natomiast pierwszoligowi siatkarze Krispolu Września prowadzili w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem już 2:0, ale znów pozwolili przejąć inicjatywę rywalowi i przegrali kolejny mecz w sezonie po tie-breaku.

Ślepsk Suwałki - Krispol Września 3:2 (21:25, 24:26, 25:22, 25:16, 15:7)