Reklama
Reklama

Jest zgoda na budowę przedszkola i szkoły na Naramowicach

Radni ustalając przyszłoroczny budżet miasta zgodzili się na budowę przedszkola i szkoły podstawowej na Naramowicach.

Mieszkańcy Naramowic od lat narzekają na infrastrukturę swojej okolicy. Mają problem z dojazdem do domów z centrum Poznania przez wąską i korkującą się ulicę. A to nie koniec. Zwracają uwagę na kłopoty związane z małą liczbą szkół i przedszkoli. W piątek radni zgodzili się także na powstanie przedszkola i szkoły podstawowej na Naramowicach. O budowę placówki na Naramowicach od lat zabiegali społecznicy i tamtejsi radni osiedlowi. Co roku brakuje około stu miejsc w przedszkolach publicznych dla dzieci, które mieszkają na Naramowicach - mówi Anna Wachowska-Kucharska, Stowarzyszenie My Poznaniacy.

Jest potrzeba budowy nowych placówek oświatowych w tych miejscach, gdzie miasto będzie w najbliższym czasie się rozwijać. Bardzo się cieszymy, że ten projekt został przyjęty i będzie realizowany - mówi Marek Sternalski, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej.

Już w marcu informowaliśmy, że w Miejskim Planie Zagospodarowania Przestrzennego zapisano budowę przedszkola oraz zespołu szkolno-przedszkolnego. Na inwestycję brakowało pieniędzy. O postępach w sprawie będziemy informować na bieżąco.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro