Reklama
Reklama

Jest zgoda na budowę przedszkola i szkoły na Naramowicach

Radni ustalając przyszłoroczny budżet miasta zgodzili się na budowę przedszkola i szkoły podstawowej na Naramowicach.

Mieszkańcy Naramowic od lat narzekają na infrastrukturę swojej okolicy. Mają problem z dojazdem do domów z centrum Poznania przez wąską i korkującą się ulicę. A to nie koniec. Zwracają uwagę na kłopoty związane z małą liczbą szkół i przedszkoli. W piątek radni zgodzili się także na powstanie przedszkola i szkoły podstawowej na Naramowicach. O budowę placówki na Naramowicach od lat zabiegali społecznicy i tamtejsi radni osiedlowi. Co roku brakuje około stu miejsc w przedszkolach publicznych dla dzieci, które mieszkają na Naramowicach - mówi Anna Wachowska-Kucharska, Stowarzyszenie My Poznaniacy.

Jest potrzeba budowy nowych placówek oświatowych w tych miejscach, gdzie miasto będzie w najbliższym czasie się rozwijać. Bardzo się cieszymy, że ten projekt został przyjęty i będzie realizowany - mówi Marek Sternalski, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej.

Już w marcu informowaliśmy, że w Miejskim Planie Zagospodarowania Przestrzennego zapisano budowę przedszkola oraz zespołu szkolno-przedszkolnego. Na inwestycję brakowało pieniędzy. O postępach w sprawie będziemy informować na bieżąco.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
32.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro