Reklama
Reklama

Poznański Rower Miejski: będzie więcej stacji

W przyszłorocznym budżecie miasta znalazły się pieniądze na nowe stacje Roweru Miejskiego. W 2014 roku ma ich powstać dodatkowo siedem.

Pierwsza stacja Poznańskich Rowerów Miejskich pojawiła się w Poznaniu przy ulicy Półwiejskiej w kwietniu 2012 roku. Tym, ze takie rozwiązanie jest bardzo dobrym pomysłem świadczą statystyki. W listopadzie 2013 roku dokonano 100-tysięcznego wypożyczenia. Poznań był jednym z pionierów miejskich rowerów w Polsce.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Do tej pory w Poznaniu jest 7 stacji Roweru Miejskiego. W przyszłorocznym budżecie miasta znajdą się pieniądze na kolejne. Podwoimy liczbę stacji rowerowych, których na razie mamy siedem. W przyszłym roku jak się uda będzie ich kolejne siedem. A to nie koniec prezydent chce uzyskać również dofinansowanie z Unii Europejskiej, aby tych stacji w kolejnych latach było jeszcze więcej - mówi Tomasz Lipiński, radny Platformy Obywatelskiej.

Poznański Rower Miejski zakończył swój sezon 30 listopada. W trakcie zimowej przerwy rowery przejdą przegląd techniczny. W pojazdach zostaną naprawione usterki, wszystkie zostaną też zakonserwowane. Stacje rowerowe ponownie zaczną działać w marcu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro