Reklama
Reklama

Teatr Ósmego Dnia największym przegranym sesji budżetowej?

Najwięcej emocji na dzisiejszej sesji wzbudziło głosowanie nad obcięciem dotacji dla Teatru Ósmego Dnia. Budżet teatru w przyszłym roku będzie mniejszy o 200 tysięcy złotych.

Na sesji budżetowej radni dwukrotnie obcinali dofinansowanie dla Teatru Ósmego Dnia. Pierwotnie teatr miał otrzymać 200000 złotych. Najpierw radni zadecydowali o obcięciu tej kwoty o 100000 złotych i przekazaniu 100000 złotych na Młodzieżowe Centra Sportu. Po tej decyzji prezydent zadecydował o dołożeniu brakującej kwoty do Ósemek za pomocą autopoprawki. Na tym jednak się nie skończyło. Radni zadecydowali o przesunięciu całych 200000 złotych na konkurs dla organizacji pozarządowych, które realizują projekty związane z kulturą.

Dyskusja na temat dofinansowania Ósemek była bardzo burzliwa, a głosy wśród radnych są podzielone - Uważam, że to są nieskuteczne uchwały, bo miasto tak czy siak jest zobowiązane do tego, aby wypłacać pensje pracownikom. Jeżeli ktoś jest przeciwnikiem tego teatru jako instytucji miejskiej to powinien działać w inny sposób - mówi Marek Sternalski, radny PO. Również radni SLD twierdzą, że decyzja ma charakter ideologiczny - Mamy świadomość, że ta próba odebrania dotacji podyktowana jest jakimiś względami, które nie wynikają z pracy merytorycznej tego teatru - mówi Katarzyna Kretkowska. Decyzję popierają natomiast radni PiS - Teatr Ósmego Dnia ostatnio stał się klubem dyskusyjnym, a nie teatrem - podsumował Michał Grześ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro