Reklama
Reklama

Świąteczne targi: na Starym Rynku, a w sobotę też na pl. Bernardyńskim

fot. Michał Nadolski

Ostatnia sobota przed Bożym Narodzeniem minie na placu Bernardyńskim pod znakiem świątecznego targu. Będzie tu można nabyć gotowe regionalne przysmaki, a także produkty, z których sami przygotujemy świąteczne dania. Tymczasem świąteczny jarmark wciąż trwa na Starym Rynku.

Zielony Targ na placu Bernardyńskim to miejsce, w którym można nabyć regionalne produkty pochodzące od producentów zajmujących się wyrobem przetworów, wędlin czy serów na małą skalę. Z okazji zbliżających się świąt targ w sobotę zmieni swoje oblicze.

Od 9.00 do 16.00 będzie tu można kupić sery zagrodowe, wędliny, ryby, nabiał, warzywa, pieczywo, kawę, słodycze i wypieki. Z jednej strony kupimy więc gotowe wigilijne potrawy, a z drugiej - wybierzemy produkty, z których sami przyrządzimy dania na wigilijny stół.

A to nie koniec. Na świątecznym targu sprzedawane będą również bożonarodzeniowe ozdoby - ekologiczne, ręcznie robione. Taka sama zasada, sprzedawania produktów nieprzemysłowych, dotyczy również oferowanego na targu jedzenia.

Z myślą o stworzeniu świąteczne atmosfery na placu Bernardyńskim w godzinach funkcjonowania targu będzie można posłuchać muzyki na żywo, zjeść coś ciepłego, a także wypić np. grzańca.

Przypominamy, że na Starym Rynku wciąż odbywają się wydarzenia w ramach Betlejem Poznańskiego. Tutaj również można nabyć między innymi ozdoby świąteczne, wyroby pszczelarskie, pierniki, wypieki z pieca, grzane wino, pieczone kasztany, a także zjeść coś ciepłego. Na sobotę, 21 grudnia, zaplanowano konkurs na najdłuższy papierowy łańcuch.

Betlejem Poznańskie potrwa do niedzieli, 22 grudnia, i tradycyjnie zakończy się przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju z rąk harcerzy prezydentowi Poznania - Ryszardowi Grobelnemu. Uroczystość zaplanowano na godzinę 17.00. Po otrzymaniu światełka prezydent złoży życzenia mieszkańcom.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
3℃
-1℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro