Reklama
Reklama

Świąteczne targi: na Starym Rynku, a w sobotę też na pl. Bernardyńskim

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Ostatnia sobota przed Bożym Narodzeniem minie na placu Bernardyńskim pod znakiem świątecznego targu. Będzie tu można nabyć gotowe regionalne przysmaki, a także produkty, z których sami przygotujemy świąteczne dania. Tymczasem świąteczny jarmark wciąż trwa na Starym Rynku.

Zielony Targ na placu Bernardyńskim to miejsce, w którym można nabyć regionalne produkty pochodzące od producentów zajmujących się wyrobem przetworów, wędlin czy serów na małą skalę. Z okazji zbliżających się świąt targ w sobotę zmieni swoje oblicze.

Od 9.00 do 16.00 będzie tu można kupić sery zagrodowe, wędliny, ryby, nabiał, warzywa, pieczywo, kawę, słodycze i wypieki. Z jednej strony kupimy więc gotowe wigilijne potrawy, a z drugiej - wybierzemy produkty, z których sami przyrządzimy dania na wigilijny stół.

A to nie koniec. Na świątecznym targu sprzedawane będą również bożonarodzeniowe ozdoby - ekologiczne, ręcznie robione. Taka sama zasada, sprzedawania produktów nieprzemysłowych, dotyczy również oferowanego na targu jedzenia.

Z myślą o stworzeniu świąteczne atmosfery na placu Bernardyńskim w godzinach funkcjonowania targu będzie można posłuchać muzyki na żywo, zjeść coś ciepłego, a także wypić np. grzańca.

Przypominamy, że na Starym Rynku wciąż odbywają się wydarzenia w ramach Betlejem Poznańskiego. Tutaj również można nabyć między innymi ozdoby świąteczne, wyroby pszczelarskie, pierniki, wypieki z pieca, grzane wino, pieczone kasztany, a także zjeść coś ciepłego. Na sobotę, 21 grudnia, zaplanowano konkurs na najdłuższy papierowy łańcuch.

Betlejem Poznańskie potrwa do niedzieli, 22 grudnia, i tradycyjnie zakończy się przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju z rąk harcerzy prezydentowi Poznania - Ryszardowi Grobelnemu. Uroczystość zaplanowano na godzinę 17.00. Po otrzymaniu światełka prezydent złoży życzenia mieszkańcom.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro