Reklama

Okradał stoiska w centrach handlowych. Wpadł na gorącym uczynku

10 lat więzienia grozi 27-latkowi, który okradał stoiska ustawione w poznańskich centrach handlowych i marketach. Przyłapano go na gorącym uczynku podczas dziewiątej kradzieży.

27-letni mieszkaniec naszego miasta aż osiem razy okradał stoiska ustawione w centrach handlowych. Chodzi o tzw. "wyspy", które można znaleźć w ciągach komunikacyjnych wszystkich dużych centrów handlowych. Za dziewiątym razem przyłapano go na gorącym uczynku. - Przyłapał go pracownik ochrony w jednym z marketów i przekazał w ręce policji. Złodziej usiłował włamać się do samodzielnego stoiska ustawionego w galerii - wyjaśnia Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Mężczyzna był zainteresowany wyłącznie pieniędzmi. Włamywał się na stoiska i szukał gotówki. Ostatecznie udało mu się ukraść ponad 4 tysiące złotych. Policjanci nie zdradzają, w którym markecie zatrzymano złodzieja, ale nie tylko w nim dokonywał kradzieży. - Jak ustalili funkcjonariusze złodziej działał od maja na terenie całego miasta. Już w tej chwili zebrane materiały pozwalają na przedstawienie zatrzymanemu ośmiu zarzutów kradzieży z włamaniem i jednego usiłowania włamania - dodaje.

Sytuacji 27-latka nie poprawia fakt, że znaleziono przy nim kradziony telefon komórkowy. Za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro