Reklama

Chodniki na Starym Mieście będą równe?

Chodniki w obrębie Starego Miasta w Poznaniu będą remontowane według zapisów z katalogu nawierzchni. Dokument stworzyli działacze społeczni pod nadzorem Zarządu Dróg Miejskich i konserwatora zabytków.

Wielu poznaniaków zwraca uwagę, że nawierzchnia Starego Rynku i okolicznych uliczek jest w fatalnym stanie - Wózek cały lata, trzęsie się. Niestety zła nawierzchnia jest, trzeba ją poprawić - mówi jedna z poznanianek.

Jest szansa, że niedługo będzie nie tylko wygodniej, ale i ładniej. Społecznicy pod nadzorem konserwatora zabytków i Zarządu Dróg Miejskich stworzyli katalog propozycji nawierzchni dla Starego Miasta - Dokonaliśmy inwentaryzacji całego obszaru i wybraliśmy najlepsze rozwiązania, które ZDM stosował jeszcze za czasów biura plastyka miejskiego - opowiada Kamil Żmijewski, reprezentujący stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania.

Dziś katalog omawiany był na komisji rewitalizacji Rady Miasta. Jej przewodniczący proponowane nawierzchnie chwali, a do obecnych działań drogowców ma uwagi - Układa się kostkę chodnikową, która nie pasuje do otoczenia, do sąsiednich budynków - mówi Mariusz Wiśniewski. Taki katalog to cenna broń w rękach plastyka miejskiego, który teraz może szczegółowo pilnować remontów staromiejskich nawierzchni - To jest wielkie dzieło i wielki krok w dobrym kierunku. Ten katalog jest otwarty, więc możemy nim operować, dodawać nowe elementy - chwali Piotr Libicki.

Katalog nie obejmuje jednak bruku Starego Rynku. Ten choć w złej kondycji musi poczekać na kompleksowy remont. W przyszłości katalog nawierzchni ma objąć również chodniki w innych dzielnicach miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro