Reklama

Wigilia już za tydzień: największa w Poznaniu na MTP

Ubiegłoroczna Wigilia na MTP | fot. Adrian Potrawiak

Za tydzień Wigilia. Ta największa w Poznaniu, przygotowywana z myślą o osobach potrzebujących, odbędzie się już tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Weźmie w niej udział około 1700 osób. Caritas prosi o pomoc w pieczeniu ciast na wieczerzę.

Podobnie jak w latach ubiegłych Caritas Archidiecezji Poznańskiej przygotowuje 24 grudnia Wigilię dla osób potrzebujących. - Spotkanie jest organizowane przede wszystkim dla osób, które korzystają z naszych jadłodajni. Jutro pojawią się w nich specjalne zaproszenia na uroczystość, która odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - dowiadujemy się w biurze Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Ale w Wigilii udział mogą wziąć też inne osoby, których nie stać na zorganizowanie własnej wieczerzy.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Uroczystość rozpocznie się we wtorek, 24 grudnia, o godzinie 11.00. Jednak już kilka dni przed Wigilią do pracy ruszą wolontariusze - będą musieli przygotować halę, w której ustawione zostaną dziesiątki stołów. Mnóstwo pracy czeka także pracowników jadłodajni oraz placówek gastronomicznych Caritas - będą przygotowywać tradycyjne świąteczne potrawy dla około 1700 osób.

- Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w pieczeniu ciast. Wiemy, że księża w kościołach zaapelowali o to do wiernych i mamy już sporo chętnych, ale potrzeby są ogromne. Placki będziemy przyjmować bez blach. Jeśli ktoś może upiec ciasto i nam je przekazać, prosimy o kontakt telefoniczny (61 835 68 50) - apelują pracownicy biura Caritas.

Osoby potrzebujące, które chcą wziąć udział w spotkaniu, mogą pojawić się w hali nr 3a na terenie MTP we wtorek, 24 grudnia, już około godziny 10.30.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro