Reklama
Reklama

Chodnik na Teatralce: "rozwiązanie tymczasowe"

W poniedziałek pisaliśmy o liście stowarzyszenia Ulepsz Poznań, który trafił do prezydenta Poznania. Członkowie stowarzyszenia pytają w nim dlaczego po remoncie Teatralki za ponad 16 mln złotych chodnik wygląda gorzej niż przed nim. Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że to rozwiązanie tymczasowe.

- Z wielkim zaskoczeniem i żalem obserwujemy efekty remontu Mostu Teatralnego. Niestety nie tylko my. Wiele wątpliwości w sprawie wykonania remontu zgłaszają do nas zbulwersowani mieszkańcy Poznania - napisali członkowie stowarzyszenia Ulepsz Poznań w liście do Ryszarda Grobelnego. - Jak widać chodniki są pełne niedociągnięć, uzupełnień, całkowicie chaotyczne estetycznie. Ubolewamy nad tym, iż kolejna inwestycja, na którą przeznaczono tak duże środki, wykonana została nieprofesjonalnie, a jej efekty wystawiają złą wizytówkę wykonawcom, władzy i całemu miastu. Taki sposób realizacji inwestycji nie przystoi Poznaniowi, które promuje się jako "miasto know how" - dodali.

- Były takie głosy, że "cieszcie się, bo macie prosty chodnik". No ale przecież nie o to chodzi, nie możemy pozwalać na bylejakość - przyznaje Agata Tryksza z Ulepsz Poznań. - Liczymy na to, że ta nawierzchnia zostanie poprawiona - dodaje.

Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że na moście Teatralnym wymieniane było przede wszystkim torowisko tramwajowe, ale wciąż prowadzone są tu prace wykończeniowe. - Informowaliśmy o tym zarówno media jak i mieszkańców - zaznacza Dorota Wesołowska, rzeczniczka ZDM. - To co widać na zdjęciach to jest rozwiązanie doraźne, tymczasowe - zapewnia.

Tymczasem chodniki w centrum miasta mają wyglądać coraz lepiej, a co najważniejsze - mają tworzyć spójną całość. - Chodzi o to, aby zredukować ilość różnych rodzajów nawierzchni, które są stosowane w centrum do kilku - mówi Kamil Żmijewski z Inwestycji dla Poznania. Katalog ma zostać zaprezentowany podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Rewitalizacji Rady Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro