Reklama

Legia Warszawa kombinowała w dwumeczu z DSW Waterpolo Poznań?

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Remisem zakończył się w miniony weekend dwumecz pomiędzy drużynami Legia Warszawa a DSW Waterpolo Poznań w ramach mistrzostw Polski. Poznaniacy złożyli oficjalny protest dotyczący przebiegu drugiego spotkania i decyzji podejmowanych przez skład sędziowski.

Już w pierwszym spotkaniu pomiędzy Legią Warszawa a DSW Waterpolo Poznań sędziowie podejmowali zaskakujące decyzje. Doświadczeni zawodnicy poznańskiego zespołu, którzy mają na koncie występ w zagranicznych ligach piłki wodne byli bardzo zaskoczeni. Wszystko zaczęło się w trzeciej kwarcie, w której DSW Waterpolo Poznań prowadziło 11:3. Sędziowie z niewyjaśnionych powodów podjęli decyzję o wykluczeniu z meczu najlepszego strzelca ligi, kapitana poznaniaków Tomasza Różyckiego, a następnie podejmowali decyzję na korzyść Legii. Jednak poznaniacy wygrali spotkanie 14:10.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Natomiast w drugim meczu z Legią Warszawa zespół DSW Waterpolo Poznań zagrał w składzie osłabionym o dwóch doświadczonych zawodników. Po rekordowej liczbie wykluczeń stołeczny klub zwyciężyła 11:9.

- Mimo wygranej w sobotnim meczu zdecydowaliśmy się oficjalnie zaprotestować przeciwko jego przebiegowi. Nie zgadzamy się przede wszystkim z decyzją sędziów odnośnie wykluczenia na dwa kolejne spotkania naszego najlepszego zawodnika Tomasza Różyckiego. Mamy nadzieję, że nasz protest zostanie rozpatrzony obiektywnie i na wyjaśnienie zaistniałej sytuacji nie wpłyną powiązania rodzinne władz polskiego Autonomicznego Komitetu Piłki Wodnej z zespołem Legii Warszawa. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy odwoływać się wyżej, w tym do Polskiego Związku Pływackiego i instytucji go nadzorujących -
mówi trener DSW Waterpolo Poznań, Jacek Maciąg.

Wiadomo już, że kolejnym rywalem DSW Waterpolo Poznań będzie wicemistrz kraju Arkonia Szczecin, a spotkania będą rozegrane w weekend 11-12 stycznia 2014 roku na basenie Term Maltańskich. Wstęp będzie bezpłatny.

Legia Warszawa - DSW Waterpolo Poznań 10:14 (3:4, 0:2, 0:5, 7:3)

Legia Warszawa - DSW Waterpolo Poznań 11:9 (3:1, 3:1, 1:3, 4:4).

Skład DSW Waterpolo Poznań:
Mikhail Yazerski (bramkarz), Dawid Łuc (2 gole), Rafał Iwanowicz (1 gol), Rafał Bocheński, Marcin Czapla, Krzysztof Mazurek (wykluczony w I meczu), Tomasz Różycki (5 goli, wykluczony w I meczu), Paweł Wielogórski (9 goli), Piotr Cichy (2 goli), Marek Mazurek, Oskar Szymonik (2 gole), Michał Zawadzki (1 gol), Jakub Goździak (1 gol).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro