Reklama

Miasto chce sprzedać nieruchomości za 300 milionów złotych

W poniedziałek rano informowaliśmy o nieudanej próbie sprzedaży dawnego dworca PKS. Dworzec PKS to jednak nie jedyny obiekt, który miasto chciałoby sprzedać. Na sprzedaż jest w tej chwili dwieście nieruchomości.

W tym roku miasto chciało zarobić na sprzedaży nieruchomości 175 milionów złotych, a zarobiło zaledwie 50. Urzędnicy planują jednak ofensywę na rynku nieruchomości - Planujemy sprzedaż nieruchomości za łączną kwotę ponad 300 milionów złotych - zapowiada Bartosz Guss, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W tej chwili oferta przetargowa Poznania to kilkanaście działek i nieruchomości zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Ekonomiści twierdzą jednak, że aktualna sytuacja na rynku nie sprzyja wyprzedaży majątku - Ziemia stanowi coś w rodzaju trwałego depozytu miasta, a miasto próbuje pozbyć się tych resztek własnego majątku, takich trochę sreber rodowych za cenę normalnych sztućców - twierdzi dr Jacek Trębecki z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Miasto broni się argumentując, że w większości sprzedawane tereny nie generowały zysków - Skupiamy się na sprzedaży tych nieruchomości, które w żaden sposób nie pracują - podsumowuje Guss. Obecnie co czwarta sprzedawana miejska nieruchomość znajduje nabywcę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro