MKS Poznań nie sprawił niespodzianki

MKS Poznań - KS Meble Wójcik Elbląg 32:34 | fot. Elżbieta Skowron

Szczypiorniści MKS Poznań po bardzo emocjonującym spotkaniu przegrali we własnej hali z zespołem KS Meble Wójcik Elbląg 32:34 i zajmują ósme miejsce w tabeli I ligi.

Spotkanie lepiej rozpoczęli poznaniacy, którzy po pierwszych akcjach prowadzili 2:0 i mogli nawet podwyższyć prowadzenie, ale Daniel Bartłomiejczyk przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Chwilę później był już remis 4:4, ale w kolejnych minutach inicjatywa nadal należała do podopiecznych Domana Leitgebera. Szczypiorniści z Elbląga wyszli na prowadzenie dopiero w 22. minucie po bramce Mikołaja Kupca, a dzięki celnym trafieniom Mateusza Bąkowskiego w końcówce wygrali pierwszą połowę 16:14.

Po zmianie stron MKS Poznań szybko odrobił straty, a po bramce Daniela Bartłomiejczyka wyszedł na prowadzenie 19:18. Od tego momentu kibice długo oglądali walkę bramka za bramkę, a goście wyszli na prowadzenie w 56. minucie. Na tablicy było wtedy 30:31 dla KS Meble Wójcik Elblag. Jeszcze 15 sekund przed końcem spotkania poznaniacy mogli zdobyć bramkę na remis, ale rzut Damiana Komisarka wybronił młodzieżowy reprezentant Polski Patryk Plaszczak. Elblążanie równo z syreną dorzucili jeszcze jedną bramkę i spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 34:32.

MKS Poznań - MKS Meble Wójcik Elbląg 32:34 (14:16)