Reklama
Reklama

Miasto pisze do prokuratury w sprawie stadionu

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Nie milkną kontrowersje wokół nieprawidłowości przy budowie INEA Stadionu. Zastępca prezydenta Poznania Dariusz Jaworski napisał w tej sprawie do prokuratury i do architekta.

Wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach o niedoróbkach na INEA Stadionie. W ostatnim czasie głośno było o usterkach, które na stadionie wykrył nadzór budowlany. Za ich naprawę miasto zapłaci w przyszłym roku ponad trzy miliony złotych. Duże kontrowersje wzbudziła też wypowiedź projektanta stadionu, który w rozmowie z Gazetą Wyborczą przyznał, że na budowie dochodziło do kradzieży. Sprawą zainteresowały się władze miasta, a zastępca prezydenta Dariusz Jaworski napisał w tej sprawie do prokuratury i architekta - Jeden list to jest list do Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald z prośbą o wszczęcie postępowania związanego z informacjami medialnymi na temat tego, że mogło dojść do naruszeń prawa na budowie stadion. Natomiast drugi list to jest list do architekta Wojciecha Ryżyńskiego - wyjaśnia Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro