Reklama
Reklama

Poważny wypadek na Santockiej: 10 osób rannych, w tym dzieci

Około godziny 7.00 na ulicy Santockiej na poznańskich Smochowicach doszło do poważnego wypadku. Policjanci informują o zderzeniu dwóch aut - osobówki i busa, którym przewożono osoby niepełnosprawne. 10 osób zostało rannych, w tym troje dzieci. Występowały tu utrudnienia w ruchu.

- Na Smochowicach zdarzył się wypadek, jadąc do pracy widziałem masę straży pożarnej, żandarmeria blokuje wyjazd z ul. Dąbrowskiego - pisze nasz czytelnik Maciej. - Na CB słyszałem, ze osobówka z busem się zderzyła i dość poważnie - dodaje.

Straż pożarna potwierdza, że do wypadku doszło na ulicy Santockiej. - Zderzyły się tutaj dwa samochody osobowe oraz bus - wyjaśnia dyżurny wielkopolskich strażaków. - Osiem osób jest rannych. Na miejscu występują utrudnienia w ruchu - dodaje.

AKTUALIZACJA

W zdarzeniu udział brały osobowa Toyota oraz bus Mercedes Vito. - Ze wstępnych informacji wynika, że Toyota nie ustąpiła pierwszeństwa busowi i doszło do zderzenia - mówi Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. - W wyniku wypadku ucierpiało 10 osób, trafiły do szpitala. Busem przewożone były osoby niepełnosprawne, w tym troje dzieci - dodaje.

Nie ma tu już utrudnień w ruchu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro